top of page

O AUTORCE

Anna Pawęzowska

Jestem absolwentką Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych filii w Katowicach, na kierunku Kształtowanie Otoczenia w zakresie Komunikacji Wizualnej. Jestem dyplomowaną artystką, portrecistką, ilustratorką oraz projektantką. Sztuka to moja praca a przede wszystkim największa życiowa pasja. Tworzę od dziecka, a swój warsztat szlifuję przez całe swoje życie. Studiując uzyskałam wyróżnienie  z rysunku i malarstwa za całokształt w katedrze profesora Jana Dubiela. Od 1991 r. do 1993 r. współpracowałam z różnorodnymi firmami poligraficznymi (Poligrafia ”kula”, Studio DTP, Videograf, Ozis, Hankopol) projektując kalendarze, loga, etykiety oraz ilustracje do książek

Od 1991 roku do 1997 spełniałam się jako projektantka wnętrz obiektów publicznych i wystawienniczych realizując wystawy dla największych sklepów odzieżowych w Katowicach takich jak Margaret Astor, Levis, Wrangler, Boss, Big Star, Miraculum, Skarbek, N&S, MajaGold, Viva.

Gazeta Dziennik Zachodni dla którego udzieliłam obszernego wywiadu w roku 1992 uznała moje prace w dziedzinie dekorowania witryn sklepowych, za jedne z najciekawsze w dziejach współczesnych Katowic. Zdjęcia stworzonych przeze mnie wystaw, wyróżniono w roku 1992 na wystawie w Muzeum Śląskim w Katowicach, prezentującej rozwój reklamy w historii województwa śląskiego. 

Realizowałam się także jako dekoratorka wnętrz sklepów, barów oraz restauracji dla firmy N&S i innych. W roku 1996 rozpoczęłam kilkuletnią współpracę z firmą Smithers Oasis Poland jako główna projektantka stoisk florystycznych na targach w całej Polsce.